Manikúra / Parafínový zábal

Ruce jsou v současnosti společenskou vizitkou,  manikúra přestala být doménou žen. Dnes i muži vyhledávají odbornou péči, protože k profesionálnímu vzhledu patří i pěstěné ruce. Ruce každou chvíli někomu podáváme, gestikulujeme a ukazujeme, a tak jsou neustále na očích.

Upravené ruce a zdravé nehty o nás prozrazují hodně, stejně jako nehty okousané a s oloupaným lakem. Nehty také ukazují stav celého našeho organismu – jejich lámavost nebo bílé skvrnky mohou značit nedostatek vitamínů nebo jiných tělu potřebných látek...

 

Nehty pod drobnohledem

 Zdravé přírodní nehty na rukou jsou elastické, lehce klenuté, hladké a trochu lesklé, v průměru vyrostou za týden o milimetr. Jejich základní kvalita je daná geneticky, ale v průběhu života se mění v závislosti na psychickém a zdravotním stavu. Abyste mohli nehty správně ošetřovat, potřebujete znát jejich stavbu.

Proč je nutné o nehty pečovat? Proč se mohli naši dědečkové a babičky spolehnout na to, že o nehty po ulomení nebo dokonce stržení nepřijdou? Proč se kvalita nehtů během let mění? Proč vyžadují neustálou péči? Odpověď je jednoduchá: protože rostou! Pod pojmem růst nehtů si většinou představíte pouze jejich zrohovatělou destičku – tedy nehtovou ploténku. Nehet, v medicíně označovaný termínem unguis, se ovšem neomezuje pouze na zmíněnou, rohovitou plošku. Jde o ucelený orgán, který má svou stavbu:

Nehty – části nehtu:

1. nehtová ploténka - tvoří ji keratin

2. kožní valy - obklopují nehet

3. volný okraj - délka závisí na individuální volbě

4. kořen nehtu - leží pod kožním valem a nehtovou ploténkou, je nejtěsněji u kůže a tvoří se zde tvrdý keratin. Pokud dojde k poškození, nehet nemůže dále růst.

5. lunula - bledší, poloměsíčitá oblast u kořene nehtu

6. cuticula (nehtová kůžička) - pomáhá chránit nehet proti infekci

Nedostatky nehtů:

lámavé nehty - chybí vitamín A, B, minerály Fe, Ca, může být špatná funkce štítné žlázy, přemíra slunění, solária

bílé skvrny - nedostatek Ca (vápník), začínající mykóza

příčné rýhy - vznikají po prodělané infekční chorobě, po poranění

podélné rýhy - nedostatek tekutin, špatné prokrvení prstců

žluté nehty - postižení nehtu plísní, hepatitida, přemíra slunění, tmavý lak na nehty bez podlaku

hnědočerné nehty - mateřské znaménko pod nehtem, hematom, melanom. Vyhledejte odborníka!

lžičkový tvar - nedostatek Fe, po revmatické horečce, syfilis, špatné trávení

prohnuté nahoru - může být dědičné, příp. onemocnění jater, plic, srdce, střev

změna tvaru - může být způsobena poruchou prokrvení, poruchou látkové výměny, nemocemi kůže, podvýživou, zvýšenou nebo sníženou funkcí štítné žlázy.

změna zabarvení - může nastat po lakování, při nadměrném slunění (žluté), výronem krve po úrazu (tmavé), žloutenkou, cirhózou jater, ale také plísní, případně melanomem.

tlustý nehet - vzniká poraněním nehtu, plísní, bradavicí v nehtu, onemocněním kůže, které zasáhne nehtové lůžko.

Manikúra Vám zajistí pěstěný vhled rukou jednoduše a bez velkých starostí a zároveň Vám přinese uvolňující relaxaci díky jemným dotekům manikérky, které budou mít na Vaše ruce blahodárný vliv.

Dotýkejte se světa zdravýma a krásnýma rukama …

 

Parafínový zábal

Parafínový zábal a lázeň patří mezi oblíbené procedury. Lékaři a terapeuti jej provádějí již řadu let, protože výrazně snižuje bolest kloubků při artritidě, zánětu šlach, svalů a bolesti při otocích.

Parafínové zábaly s esenciálními oleji pomáhají nejen k úlevě svalových tkání, ale aktivací tepla dochází k uvolnění od bolesti kloubů, zejména při onemocnění artrózou - degenerativní onemocnění kloubů.

Pravidelnými zábaly rukou a nohou se docílí také zpevnění nehtů a krásně hebké pokožky, zvýší se její prokrvení a dojde k uvolnění svalového napětí a snížení bolestí pohybového aparátu. Kůže, která byla suchá a hrubá je sametově hebká již po první aplikaci parafínového zábalu.

Tuto procedůru je možno poskytovat dle potřeby klientů...