Zarůstajíci nehty / nehtové špony

   

Nehtove-spony  

 

3TO inteligentní špony pro každý typ nehtu

 

Ošetření zarostlého nehtu neprovádějte NIKDY sami! Problém se pouze prohloubí, až nabude takových rozměrů, že nebude možné jej ošetřit doma a pak většina postižených vyhledá lékaře, který nehet částečně odstraní nebo strhne. Monentáně nové klienty nepříjmám - STOP STAV.

 Proč nehty zarůstají?

1. špatné zastřihávaní - 90% postižených. Nehty se musí stříhat rovně, zapilovat, aby nehet netrhal ponožky, a jemně zkosit ostré hrany, aby nehet neporanil sousední prstec (nezastřihávat do hloubky, nestříhat do obloučku)

2. neustálý tlak na nehtové lůžko - běžci, fotbalisté, hokejisté… Pořiďte si kvalitní obuv, která nesmí být úzká ve špičce (ani od značkového výrobce), vhodné jsou gelové návleky na prst, které se na sport navléknou na palec, jsou k dostání v prodejnách zdravotnických potřeb.

3. nevhodně zvolená obuv - příliš úzká ve špičce nebo příliš krátká. Máte-li druhý prstec delší než palec, musíte obuv vybírat podle delšího prstu. Pokud se vám při zkoušení pokrčí, volte obuv podle palce + půl až celé číslo obuvi. Špička obuvi je vhodná dle typu chodidla spíše rovná.

4. mykóza (plíseň) - důsledná léčba antimykotiky. V počátečním stadiu je možné volit volně dostupná z lékárny, při hlubokém postižení nehtu doporučuji návštěvu zkušeného kvalitního dermatologa. Na nehet jsou určeny kapky, které vtečou i do valů a pod nehet, do meziprstí patří také kapky, neboť se dobře vstřebají a nevytváří vlhké teplo = živná půda pro plísně. Mast je vhodná na plosku nohy, případně na nehet.

 5. dědičnost - prevencí je důsledné správné stříhání nehtů, kontrola stavu a při jakémkoliv problému včasná návštěva podiatra nebo zkušeného pedikéra

Jak předejít zarůstání nehtů?

Nejúčinnější prevencí je výběr pohodlné obuvi, nejlépe usňové, omezení námahy nehtového lůžka a také správný postup pedikúry (zastřihávání nehtů do rovna).

Dbejte též na to, aby zastřižený nehet nebyl příliš krátký, zde by také mohlo hrozit riziko zarůstání.

Pokud je problém dědičný, doporučuji kromě toho návštěvu lékaře, který vyšetří plosku nohy na přístrojích a zhotoví vložky do bot na míru.

Pro nadměrně namáhané palce (např. fotbalisti) existují speciální ochranné návleky na palec.

Projevy zánětu zarostlého nehtu:

- zarudnutí

- bolest

- otok - může vytékat hnis

Zarostlý nehet je vhodné svěřit pedikérce nebo podiatrovi, který pomocí podologického přístoje zdroj bolesti odstraní a nehet léčí.  

PRINCIP NEHTOVÉ KOREKTURY Dlouhodobým tlakem jemné síly působit na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání.

Délka rovnání je přímo úměrná mnoha faktorem jako jsou: dědičné vlivy, rozsah poškození a příčina, zdravotní stav nehtu a okolní tkáně, obuv, pohybové aktivity, spolupráce a disciplína pacienta.

Obvykle je třeba na aktivaci rovnátka docházet jednou měsíčně po dobu cca 12-18 měsíců.

Ošetření zarostlého nehtu by mělo být provedeno bezkrevně!

Výkon, při kterém teče krev, není určen pro pedikúru, ale pouze do rukou lékaře. U diabetika může po takovém neodborném zákroku dojít k infikované nehojící se ráně, která v horším případě končí amputací prstu!

Proto volte dobře odborníka, kterému svůj zarostlý nehet svěříte.

 Proškolený pedikér zvolí vhodnou nehtovou šponu na základě diagnózy klienta a typu nehtu.

Stádia zarůstajícího nehtu:

1. lehký otok, zarudnutí, lehká bolest

2. zvýraznění 1. -stádia, infekce, sekrece, bolest při tlaku

3. zvýraznění stádia 2. -vždy infekce, granulační tkáň, zvětšení valu, výrazná bolest při tlaku

Léčba zarůstajícího nehtu:

1. změkčování - koupele v teplé vodě s Rochovou solí (nesmí být přítomen zánět!)

2. tamponáž - pedikérka, podiatr (nelze, provést je-li přítomen zánět)

3. drén - lékař, podiatr (odtok hnisu)

4. nehtový aparátek - špona, rovnátko - školený pedikér,podiatr

5. kompletní snesení nehtu - osobně považuji za zcela nevhodné a přežité, negativa většinou převáží nad pozitivy

6. částečné snesení nehtu - provádí plastický nebo vyškolený lékař. Nelze akceptovat vyřezávání nehtu při pedikúře!!!

7. pedikúra - ošetření okraje nehtu broušením

3TO inteligentní špony pro každý typ nehtu

Problematikou zarůstajících nehtů a zhotovením nehtovách špon se aktivně věnuji od roku 2008

Konzultaci o léčbě zarostlého nehtů - poskytuji ZDARMA 

 

Systémy 3TO špon umožňují vyléčit každý typ deformovaných nebo zarostlých nehtů.

Díky specializaci společnosti 3TO na nehtové rovnátka-nehtové špony, německé kvalitě, vlastního výzkumu, odbornému systému poradenství získávají pedikéři a podologové prostřednictvím proškolených a autorizovaných distributorů plně profesionální a účinné produkty, vždy s cílem maximálně pomoci každému klientovi.

Nehtová rovnátka B/S (špony):

Plastové špony rozšiřují oblast ošetřování u zarostlých nehtů. Jsou vhodné k okamžitému použití u vysoce citlivého, bolestivého a zarůstajícího bočního nehtu. Jsou vyrobeny z umělé hmoty ve tvaru listové pružiny a celou plochou se lepí na nehet. Tato nová metoda výrazně pomáhá klientům.

Nejprve ošetřím nehet, odstraním překážky v nehtovém valu, ostrý hrot nehtu, vysoký nehet snížím zbroušením. Pomocí frézek mohu ošetřit místa na nehtu, kam není možné se jinými pedikérskými nástroji dostat. Již toto samotné ošetření často způsobí velkou úlevu trpícímu klientovi. Poté nehet obrousím, aby se povrch zdrsnil, a odmastím. Přiměřím na nehet šponu, upravím její délku, pomocí aplikátoru ji speciálním lepidlem přilepím na nehet a pak ještě speciálním gelem pomocí LED svítilny pevně zafixuji.

Kontrola odrůstání, úprava a ošetření nehtu se provádí nejlépe 1x za měsíc. Pokud tato špona odroste a nehet není ještě zdravý, musí se nalepit špona nová, použitá nelze nalepit opakovaně.

 Ošetření má několik výhod: je většinou nebolestivé, netrvá dlouho a nehet se aktivně léčí, postupně se narovnává. Pokud je současně přítomna plíseň nehtu (onychomykóza), musí se léčit také.

Nehtová rovnátka kombinovaná (plast + drátek):

Podofix aktivní nalepovací špona 3TO je jako zubní rovnátko je jednoduchá a geniální zároveň na všechny korektury zdeformovaných nehtů.

Aktivní nalepovací špona se přizpůsobí tvaru nehtu a bez tahu se nalepí na nehet. Následně se vestavěným drátem utáhne - aktivuje. Tím se okraje nehtu zvednou a ulehčí se nehtovému valu. Vše je naprosto bezbolestné!

Aktivní špona je vyrobena z umělé hmoty ve tvaru listové pružiny a celou plochou se bezbolestně lepí na nehet. Špona pomalu odrůstá s nehtem, nadzvedává nehet a zabraňuje dalšímu zarůstání. Při spojení špony a nehtu je tahová síla rozmístěna po celém nehtu a nevzniká tak tah či tlak na namáhané místo.

Doporučuje se aplikovat u vyříznutých částí nehtu.

Combiped nehtová špona je učinná metoda pro zarostlé a deformované nehty. Jedna strana nehtové špony - drátek zakončený malým háčkem se zasouvá pod okraj zarostlého nebo zkrouceného nehtu a druhý konec špony, který je zakončen plastovou podložkou se přilepí na nehet.

Vzhledem k trvalému vlivu napětí drátku na nehet, poskytují nehtové špony Combiped maximální pohodlí a optimální výsledky léčby.

 Výhody nehtových špon 3TO:

- podpora přirozeného růstu nehtu

- okamžitý účinek a dlouhodobý výsledek

- nevadí při sportu, při práci, při chůzi

- bezbolestná alternativa bez operace

Doporučuji pro:

- zarostlé nehty

- srolované nehty

- zdeformované nehty

- kosmetické korektury

V žádném případě nepodceňujte problémy se zarůstajícími nehty .....

Pomoc/radu můžete vyhledat u svého praktického lékaře, dermatologa nebo u odborně proškoleného podologa či pedikéra.  

        Cps        Logo_combiped_    

              Logo_podofix