Tejpování - korekce vbočeného palce Hellux Valgus

       

 

 

      A-5_2 

          

 

Z historie tejpování …

…vznik této nové metody se připisuje japonskému chiropraktikovi jménem      dr. Kenzo Kase. První velkou sportovní akcí, kde bylo možné tejpování vidět, byly Letní olympijské hry v jihokorejském Soulu v roce 1988. Poprvé byly tejpy širší veřejností zaznamenány na Letních olympijských hrách v Athénách v roce 2004. 

A v čem spočívá to kouzlo kinesio tapu? Především v materiálu, ze kterého je vyroben. Kinesiotape, je elastická páska, tzn. že je možné ji nejen natáhnout, ale po té, co tah uvolníme, je schopna smrštění na svůj původní rozměr. Elastické vlastnosti si kinesio tape udržuje po dobu několika dní. Nositelem těchto unikátních vlastností kinesio tapu  je vysoce pružné vlákno polyurethanu.

Kinezio tejpování ve své metodě používá elastické tejpy ze 100% bavlny, které se svými vlastnostmi vysoce blíží vlastnostem lidské kůže- kinezio tejp je prodyšný, roztažitelný až na 160% své původní délky a svou tlouťkou je podobný síle pokožky.

Kinezio tejpy, jak z názvu vyplývá, umožňují pohyb, neomezují cirkulaci krve a lymfy a jsou tak adekvátní funkční podporou v prevenci poranění, po prodělaných úrazech v léčbě akutních i chronických stavů. Jsou efektivním doplňkem při léčbě muskuloskeletárních problémů, neurologických deficitů, otoků a bolesti.

Kinesiotapování je vhodný:

 • k vyrovnání svalové dysbalance způsobené špatným pohybovým stereotypem
 • k ovlivnění lymfatického systému
 • ke zlepšení mechanické opory
 • jako korekční technika
 • při poúrazových a pooperačních stavech
 • k ovlivnění nervového systému - regulace svalového napětí
 • při hojení a léčbě jizev 
 • k centrování a stabilizaci kloubu

Co je tejpování?

Taping nebo-li tejpování je metoda, kdy za pomocí speciálních lepicích pásek nalepených na kůži v problémové oblasti dochází k pasivní podpoře kloubů a vazů. Tejpování je častou indikací v oblasti sportovní i terapeutické medicíny. Ve sportu je taping čím dál více využívaný pro stabilizaci kloubních struktur jako prevence proti poškození kloubů a šlach nebo pro posílení stability již narušeného kloubu po úrazech nebo nadměrném a častém přetěžování. Tejpování můžeme dělit na tejpování sportovní a kinezio tejpování. Každá z těchto metod tejpování se využívá pro jiné účely a v jiných situacích.Kinezio tejp je prodyšný a voděodolný.

Terapie

V kinesiotapingu využíváme především oslovení nervové soustavy, kdy změnou poměrů na periferii, modulujeme aferezi a pak očekáváme na tuto změnu odpověď centrálního nervového systému.

V rámci terapie se taping užívá jako pasivní podpora, jež má za úkol ulevit namáhanému kloubu a snížit přetěžování dané oblasti. Pomocí tapingu je poškozená část pohybového aparátu méně náchylná k přetěžování a postižená část je udržována ve fyziologicky optimální poloze. Speciální techniky tejpování tedy umožňují kloubu pohyb v jeho běžném rozsahu bez překročení bolestivých hranic. Vzhledem k charakteru potíží existují dva druhy tejpování, a to fixní (pevné) a kinesio (elastické).

Co potřebujete vědět před tejpováním:

 K tejpování nepotřebuji žádné doporučení od lékaře. Můžete tedy s problémem – VBOČENÝ PALEC - přijít bez předešlé návštevy lékaře.  Diagnostiku stavu Vám udělám sama. Pokud by se mi zdálo vhodné navštívit přece jen některého specialistu, není problém tak posléze učinit.

Jak dlouhý je proces tejpování:

Tejpuji vždy dle aktuálního stavu klienta, většinou 4x7 dní – tedy celý měsíc. Stav se zlepšuje již během tejpování a po skončení tejpování bolesti ustoupí. Hodně záleží, kdy se rozhodnete problém řešit. Platí pravidlo čím dřív,tím korekce vbočeného palce  funguje rychleji a lépe.

Aplikace má přesně daná pravidla: Pokud se nepostupuje správně ,není účinek tejpu dostatečný. Dokonalé přilnutí kinesio tapu je zaručeno pouze tehdy, je-li pokožka správně pro kinesio tapování připravena. Kinesio tape neobsahuje latex, dá se proto považovat za hypoalergenní. Díky jeho tloušťce, prodyšnosti a elasticitě.

Po nalepení-tejpování se lze

- již po 2hodinách sprchovat

- již po 45 minutách sportovat 


Nedoporučuje se po dobu aplikace tejpování saunovat!!!

Tejp se nesmí fénovat, aby rychleji uschnul, poškodilo by se lepidlo.              

Tejp je velmi prodyšný, takže vyschne sám velmi rychle.

 

Kdy se nesmí tejpovat:

 • v těhotenství
 • při akutním zánětu
 • při povrchovém zánětu žil nebo trombóze
 • po nádorovém onemocnění

CENÍK Tejpování

korekce vbočeného palce Hellux Valgus

 • Doba terapie cca 30 minut = 150,- Kč

Tejpování má hlavně preventivní a léčebný význam. Podporuje léčbu pohybového systému a snižuje bolestivé vjemy. Cílem této techniky při korekci vbočeného palce je aktivování léčebného mechanizmu těla při plném rozsahu pohybu pro kůži, kloubu a svalů.

Tejpování vbočeného palce je 24 hodinová terapeutická metoda

Před Po - tejpování

              

Vyzkoušejte jak je korekce vbočeného palce účinné pomoci  tejpování….

Nečinnosti a podceňování vbočeného palce může dojít k nenávratnému poškození……. Jelikož prodloužené, volné vazy umožní pohyb většího rozsahu než je běžné a tím dochází k opotřebování kloubních chrupavek a dalším degenerativním změnám, které mohou později vyústit až do artrózy.

Zdraví máte ve svých rukou T

proto nečekejte......

až….....