Nehtová modeláž

           

Celá řada žen si přeje krásné a pevné nehty, ale příroda je jimi neobdařila. Z tohoto důvodu byla vyvinuta celá řada metod jak přírodu obejít.

Pokud nechcete na nic čekat, můžete si nechat naaplikovat umělé nehty. Modeláž nehtů je doporučována i z důvodů esteticko-zdravotních v případě slabých a lámavých nehtů.

Můžete si vybrat nehtovou modeláž pomocí 

UV/LED gelem, akrylem nebo akrygelem.

(CUCCIO, PLATINUM, LIGHT ELEGANCE, NSI,ELEVATO,TASHA,KONAD,CRISTAL NAILS)

Vždy jsou využity profesionální materiály, které jsou kvalitní a šetrné. (Nehty Vám může zničit jen špatný pracovní postup manikérky s použitím nekvalitního materiálu.)

 

Francouzská modeláž nehtů

 Velmi populární je francouzská modeláž nehtů, při které je na špičky nehtů aplikován bílý UVgel dodávající přirozený a upravený vzhled.

Na závěr je na nehty nanesen vrchní UVgel.

Na takto vymodelované nehty lze samozřejmě nanášet i barvené laky dle Vašeho uvážení, přičemž permanentní francouzská manikúra zůstane na nehtech i po odlakování.

Tato metoda je vhodná zejména pro ty ženy, které chtějí mít stále upravené ruce a nehty a nechtějí, nebo nemůžou, své nehty lakovat barevnými laky.

 

 Modeláž nehtů vypadá zcela přirozeně a jsou nenáročné na domácí péči.

 

Jak "žít" s umělými nehty?

 

Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den můžete mít pocit, že jsou Vaše nehty příliš dlouhé a máte necitlivé prsty.
Při vaší první návštěvě (aplikaci) doporučuji tzv. "přirozenou délku nehtu" přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špiček nehtu, zaručuje delší spokojenost a větší pravděpodobnost dlouhé trvanlivosti "umělých nehtu".
Materiály, které se nanáší na vlastní nehet jsou vysoce kvalitní - neagresivní umělá hmota. V žádném případě se žádná její složka do lidského organismu nedostane. Je šetrná vůči nehtům. Je vyvinuta na základě zkušeným chemiků.


...Ale i umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit - v našem případě zlomit. Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní.

Proto dávejte POZOR především: 

  • při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např.na mytí okenních rámů
  • při razantním ždímání hadru na podlahu nebo prádla
  • na intenzivní tlak, opět při úklidu
  • naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a NE špičkami nehtů
  • při otevírání a zavírání šuplíků, dveří a skříní, využijte klouby prstů
  • při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěrů náušnic - najděte si jiný systém či požádejte přítele
  • při vyndávání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot - svléknout a vysypat
  • na používání nehtů při obouvání - použijte obouvátko, na to bylo vynalezeno

 

Samozřejmě veškeré tyto informace jsou všeobecným doporučením, doporučuji přizpůsobit své chování délce Vašich nehtů, na dlouhé nehty budete muset být opatrnější a více dbát na tato doporučení, při kratších nehtech nebudete muset tolik kontrolovat, co s  nimi děláte.

 

 Mýty o umělých nehtech

Modelovací materiály ničí přírodní nehty!
Materiály na modeláž nehtů existují už od 60. let 19. století. Od té doby prošly náročným chemickým vývojem a mnoha různými testy. Co může nehty opravdu zničit, je spíše neodborný zásah manikérky. Proto,vždy spolupracujte s manikérkou říkejte, že je Vám něco nepříjemné, či cítíte bolest při její práci.

Moje nehty pod modelovací hmotou "nedýchají"!
Nehty nedýchají! Když nehty odrůstají, vysychají a mohou měnit svůj tvar (změna tvaru se později může projevit i na Vašich umělých nehtech a je třeba je čas od času obnovit - cca po 6 měsících). Když se nehty potáhnout modelovací hmotou, nehty nevysychají a proto jsou i pružnější.

Pod umělým nehtem vzniká plíseň!
Plíseň vzniká pod umělými nehty, pouze pokud jsou nehty nesprávně doplněné. Když je nehet doplněný špatně vzniká pod modelovací hmotou vzduchová bublina, do které se může nabrat voda (např. při mytí rukou). Ve vlhkém prostředí se vytvoří plíseň. Abych se vyvarovala tomuto problému, při doplňování používám pilník, který pomáhá k lepšímu vybroušení pro následné doplnění, a také se nevytváří vzduchové bubliny mezi umělým nehtem a nehtovou ploténkou.

Umělé nehty vydrží všechno!
Nehty potažené umělým materiálem vydrží hodně, ale občas se může stát, že nehtíky jednoduše nevydrží Vaše nároky. Zkrátka je důležité myslet na to, kam své ruce dáváme. Je třeba promyslet, jak provádět některé činnosti, aby nebyly nehty nijak ohroženy (např. při bowlingu).

Když mám umělé nehty, musím je mít dlouhé!
Omyl-nehty nemusíte mít vůbec dlouhé, stačí i krátké. Je důležité, abyste se ve svých nových nehtech cítila dobře.

Proč pálí gel v UV lampě?

-          Všechny světlem tvrdící se produkty obsahují částice reagující na UV záření.

-          Tato reakce je jednotná a zaručuje ztuhnutí materiálu po 2 minutách.

-          U velmi tenkých nehtů se hmota vpije až do ventrální vrstvy nehtu (tedy do nejspodnější vrstvy nehtu) a proto můžete cítit velké teplo na nehtech.

-          Pokud Vás gel pálí v lampě, je důležité NEHRÁT SI NA HRDINY aby ustalo pálení při citlivosti rychlá pomoc: tlačit bříška prstů do stolu, při větší citlivosti ruce vytáhnou z Uv lampy.

-          Každá manikérka by Vás proto měla upozornit na možnost pálení nehtů v lampě.

Správná volba materiálu

Aplikovat akrylové nebo gelové nehty?

-          To je otázka, kterou si klade stále více nehtových designérek při první návštěvě nové klientky (pokud umí obě techniky.)V současné době jsou nejrozšířenější gelové nehty, ale bohužel se nehodí na všechny typy nehtů. Reagují na zdravotní stav zákaznic, na dlouhodobé užívání léků, zejména antibiotik, jsou senzitivnější také na mechanickou zátěž.

         -          GEL se jinak nanáší, rozprostírá se po nehtu hmota, která už je namíchaná v podstatě je to jednoduchá práce a výsledek perfektní. Zatímco AKRYL se nanáší postupně mícháním liquidu s pudrem, který se musí umět namíchat na štětec, a rychle sním tvarovat - pracovat,protože materiál okamžitě tvrdne jak na štětci, tak na nehtu a pokud se to nezvládne tak se musí odpilovat.

-          Musím ještě zmínit, že se nedají srovnat materiály v mých začátcích a dnes. Dříve gely praskaly, akryl žloutnul, byl mnohem tvrdší a agresívně zapáchal práce s ním byla namáhavá. Dnes jsou na trhu značkové firmy s kvalitními materiály, se kterými je radost pracovat.

-           Je stále velké procento žen, které pracují manuálně, vykonávají práci v domácnosti mají hoby zahrádku atd., těm bych určitě doporučila akrylové nehty. Jsou tvrdší a tedy mnohem odolnější vůči mechanickému poškození.

-          Od počátku je trh s nehtovými materiály v České republice ovlivňován německými výrobci, kteří většinou propagují gely – asi proto, že výroba kvalitního akrylu je technologicky náročnější a dražší. Teorie o škodlivosti akrylových materiálů, které se v posledních letech objevily, jsou už překonané  ostrý zápach už technologové vyřešili. Například v USA, jež jsou kolébkou nehtové modeláže, převažují 80% akrylové materiály.

Cesta ke správnému výběru materiálu:

Váše nehtová designerka by Vám měl položit několik zásadních otázek, které mu pomůžou ke správné volbě materiálu a to:

- Jaké vykonáváte povolání a jak trávíte volný čas – jinými slovy jak budete umělé nehty zatěžovat.

- Znát Váš současný zdravotní stav, zda netrpíte nějakou nemocí (třeba onemocnění štítné žlázy, trvanlivost modeláže ovlivňuje).

UPOZORNĚNÍ:   Na nehtovou modeláž může mít vliv i dočasné užívání antibiotik. Ekzémy a alergie sice přímo neovlivní to, jak budou umělé nehty držet, ale je důležité o nich vědět. Všeobecně platí,že lidé trpící ekzémy jsou alergici a proto je lepší provést nejprve modeláž jednoho nehtu a ověřit si,zda klientka nemá alergickou reakci na zvolený materiál.

- Zda užíváte hormonální antikoncepci, těhotenství, atd..

- Pokud jste měla v minulosti umělé nehty (z jakých materiálu) a jaké s nimi máte zkušenosti.

- Nejdůležitější je samozřejmě analýza Vašich přírodních nehtů.

Pokud máte nehty měkké, mají tendenci se loupat nebo lámat přiklonila bych se spíše k akrylové modeláži. 

Na zdravé, silné a tvrdé nehty bych aplikovala gelovou modeláž.

 

I umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit - v našem případě zlomit. Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní...